Közgazdászok, szociológusok az alábbi kérdésekre keressük a választ: kik, milyen mértékben és milyen indokokkal finanszírozzák az előadóművészeteket; mi jellemzi a költségek alakulását; milyen általános törvényszerűségek és sajátosságok fedezhetők fel a színházi, zenei kultúra finanszírozásában…
Előszó a 2012-es online megjelenéshez
A színház folyamatos virágzása és válsága...
A www. szinigazdasag.hu honlapon megjelent, Szabó István és Venczel Sándor kitűnő tanulmányaihoz szólok hozzá… Harminc évvel ezelőtti statisztikákat, elméletet és szempontokat összefoglaló, két részes tanulmányom a Színház 1984/5. és 1984/6.számában jelent meg. Ezt követően hozzászólások is olvashatóak voltak… Nem kommentálom ezeket az őskori, ám aktuális írásokat… Elérhetőségemet azért adom meg, mert a disszertációt készítők, igényes elemzők számára, kérésre, szívesen átadom az akkori, seholsem közölt, vaskos táblázati anyagot és a kor néhány jellemző gépiratát.. Ne sopánkodjunk, ne rémüldözzünk… elemezzünk…
A teljes 12 ezer szavas tanulmány letölthető innen:
Dr. Koncz Gábor Ph.D.
egyetemi magántanár,
főiskolai tanár, közgazdász, kultúra-kutató,
a TIT Stúdió Egyesület igazgatója,
a Magyar Comenius Társaság alelnöke
E-mail: drgaborkoncz@t-online.hu
Mobil: +36-20-519-5420
A fényképért köszönet a fortepan.hu- nak! A képen a Krisztina templom, a Budai Színkör és távolabb a Déli Vasút indóháza látszik.